Türkiye’de 15-24 yas arasi 12 milyon genc varmis.Sen onlardan hangisisin?

Hikayesini kendine saklama paylas!
Sevgili arkadaslar merhaba 
Bir suredir Genclik Calismalari Birimi koordinasyonunda Toplum Gonulluleri Vakfi ve Isvec Genclik Konseyi ortakliginda bir proje yurutmekteyiz. Projenin adi Bir Maruzatim Var. Proje genç kimligiyle bu toplumda var olmanin nasil bir deneyim oldugunu genclerin kendi bakis acilari, degerleri ve sahip oldukları deneyimlerle bizzat kendilerinin anlatmasini saglamak amacıyla katilim temasi perspektifinde hayata geçiriyor. Boylece gencler gunluk hayat deneyimlerini videoya cekerek kendi bakis acilariyla kurduklari hikayelerini birbirleriyle paylasiyorlar.
Ekim ayi icerisinde 14 ilden 30 katilimciyla gerceklesen 2 egitim sonrasinda kocaman bir ekip olduk. Egtimlerde cekilen videolari projenin internet sitesine (www.birmaruzatimvar.org) yukledik. Simdi proje ekibi olarak daha da kalabaliklasip bir genc olarak gunluk hayat deneyimlerimizi daha fazla insanla paylasmak icin internet sitesini herkesin katilimina actik. Internet sitesini genis kitlelere tanitmak ve gelecek donemde daha fazla gencin videolariyla projeye katilimina tesvik etmek amaciyla 17 Aralik 2011’de Istanbul’da duzenlenecek mini bir film festivali duzenleyecegiz. Internet sitesine videolariyla katki yapan herkesin davetli olacagi festivalde ayrica Isvecli proje ortagimiz Isvec Genclik Konseyi’ni temsilen gelen genclerin de katilacagi, genclik, katilim, sosyal medya ve savunuculuk temali atolyeler de duzenlenecek.
Siz de kendi kurumunuzda isbirligi yaptiginiz gencleri videolariyla seslerini duyurmayi tesvik edebilir, Bir Maruzatim Var ekibine katilabilirsiniz. Proje hakkinda daha ayrintili bilgi almak ve / veya gerceklestirdigimiz egitimin 1 gunlu aktarimini kendi kurumunuzdaki genclerle paylasmak icin Genclik Calismalari Birimi’yle iletisime gecebilirsiniz.
Reklamlar

About kenanndursun

1984 Düzce doğumlu olan Kenan Dursun, 2007 yılında Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu. Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi Yüksek lisansı yaptı. Lisans öğrenim gördüğü sırada çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü faaliyetler gerçekleştirmeye başladı. 2007 yılında aldığı eğitmen eğitimiyle gönüllü faaliyetlerine akran eğitmenliğini yapmaya başladı. 2007-2009 yılları arasında özel bir şirkette Kalite Sistem Sorumlusu olarak çalışırken mühendisliği sevmediğini fark edip sivil alanda gönüllü/profesyonel olarak çalışmalara başladı. 2009-2010 yıllarında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Gönüllü Programı’nda Saha Koordinatörü olarak çalıştı. 2011-2014 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Biriminde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezinde Proje Koordinatörü olarak çalıştı. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesinde Medya Ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisansı yapan Kenan Dursun, tezini Sivil Toplum Kuruluşlarının Medya ve Teknoloji kullanımı üzerine yazmaktadır.Ayrıca Kenan Ocak 2015 - Temmuz 2015 tarihleri arasında Ortak Gelecek için Diyalog Derneği'nde Genel Koordinatör olarak, 2014 2016 yılları arasında Things Projesi Koordinasyon ekibin de iletişim uzmanı olarak çalışmıştır.Şu an Sivil Toplum Kuruluşları ve AB Projelerine iletişim danışmanlığı yapmaktadır. 2017 yılından beri aynı zamanda Bilgi Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.
Bu yazı örütlenme hakkı, barınma hakkı, birmaruzatimvar, eğitim hakkı, gnçlik, sosyal haklar, toplumsal cinsiyet içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s