Türkiye’de 15-24 yas arasi 12 milyon genc varmis.Sen onlardan hangisisin?

Hikayesini kendine saklama paylas!
Sevgili arkadaslar merhaba 
Bir suredir Genclik Calismalari Birimi koordinasyonunda Toplum Gonulluleri Vakfi ve Isvec Genclik Konseyi ortakliginda bir proje yurutmekteyiz. Projenin adi Bir Maruzatim Var. Proje genç kimligiyle bu toplumda var olmanin nasil bir deneyim oldugunu genclerin kendi bakis acilari, degerleri ve sahip oldukları deneyimlerle bizzat kendilerinin anlatmasini saglamak amacıyla katilim temasi perspektifinde hayata geçiriyor. Boylece gencler gunluk hayat deneyimlerini videoya cekerek kendi bakis acilariyla kurduklari hikayelerini birbirleriyle paylasiyorlar.
Ekim ayi icerisinde 14 ilden 30 katilimciyla gerceklesen 2 egitim sonrasinda kocaman bir ekip olduk. Egtimlerde cekilen videolari projenin internet sitesine (www.birmaruzatimvar.org) yukledik. Simdi proje ekibi olarak daha da kalabaliklasip bir genc olarak gunluk hayat deneyimlerimizi daha fazla insanla paylasmak icin internet sitesini herkesin katilimina actik. Internet sitesini genis kitlelere tanitmak ve gelecek donemde daha fazla gencin videolariyla projeye katilimina tesvik etmek amaciyla 17 Aralik 2011’de Istanbul’da duzenlenecek mini bir film festivali duzenleyecegiz. Internet sitesine videolariyla katki yapan herkesin davetli olacagi festivalde ayrica Isvecli proje ortagimiz Isvec Genclik Konseyi’ni temsilen gelen genclerin de katilacagi, genclik, katilim, sosyal medya ve savunuculuk temali atolyeler de duzenlenecek.
Siz de kendi kurumunuzda isbirligi yaptiginiz gencleri videolariyla seslerini duyurmayi tesvik edebilir, Bir Maruzatim Var ekibine katilabilirsiniz. Proje hakkinda daha ayrintili bilgi almak ve / veya gerceklestirdigimiz egitimin 1 gunlu aktarimini kendi kurumunuzdaki genclerle paylasmak icin Genclik Calismalari Birimi’yle iletisime gecebilirsiniz.
Reklamlar

About kenanndursun

1984 Düzce doğumlu olan Kenan 2007 yılında Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu. Beykent Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi Yüksek lisansı yaptı. 2007 yılında aldığı eğitmen eğitimiyle gönüllü faaliyetlerine akran eğitmenliği yaparak başladı.2007 - 2009 yılları arasında özel bir şirkette Kalite Sistem Sorumlusu olarak çalışırken mühendisliği sevmediğini fark edip sivil alanda gönüllü/profesyonel olarak çalışmalara başladı. 2009 - 2010 yıllarında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Gönüllü Programı’nda Saha Asistanı olarak çalıştı. 2011 yılı itibariyle İstanbul Bilgi Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Birimi’nde Proje Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Bir süre festival ve müzik organizasyonlarından part-time çalışan Kenan boş zamanlarında konser ve festivallere gitmeyi seviyor.Gününün büyük kısmını sosyal medya ve gençlik üzerine okumalarla ve de müzik dinlemekle geçiriyor.
Bu yazı örütlenme hakkı, barınma hakkı, birmaruzatimvar, eğitim hakkı, gnçlik, sosyal haklar, toplumsal cinsiyet içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s