İsveç Rüyası

Ve beklenen rüya isveçteyim şı an iş için. Stockholm de bir hostelde.
Buradaki proje ortağımızla toplantı yapmaya geldik ve yarın dönüyoruz istanbula.
İsveç yaşanılacak bir yer.İstanbula göre inanılmaz düzenli inanılmaz keyifli bir şehir.İnsanlar çok sakin çok güleryüzlü ve çok mutlular.
Ama sanırım istanbulu bırakıp buraya yerleşemem.İsveç anlatmakla bitmez ancak yaşanır.
ölmeden önce görülmesi gerekn ilk 3 ülke arasında bence.
Burada insanlar insan gibi yaşıyor.
Bir yandan Türkiyeden haberler okuyorum depremden sonra tekrar deprem oluyor ve enkaz altında insanlar kalıyor.Anlam vermek çok zor bunlara.Bir yandanda biber gazı sıkılan depremzedeler.Bir yandan kürt olduğu için dışlanan depremzedeler.Bu topraklarda hayatta kalmak dışlanmamak çok zor….

Bir yandanda kendi hayatımda eskiler geliyor sürekli aklıma düşünmek istemesemde.Artık  şu Ted olma durumumumdan kurtulmak istiyorum ama olmuyor ne yazıkkı.How I Meet Your Mother’a sardım yine.Yeniden izlemeye başladığım için çok mutluyum çok eğleniyorum ama izledikçe garipleşiyorum.

Hayatta her zaman yaptığım gibi bu yine arkama bakmaya korkuyorum geçmişte yaşadıklarımı hatırlamak istemiyorum iyi yada kötüde olsa.
Bu yazıyıda her zaman yaptığım gibi kontrol etmiyorum ikinciye okumuyorum aklıma ilk geleni yazıyorum.

Reklamlar

About kenanndursun

1984 Düzce doğumlu olan Kenan Dursun, 2007 yılında Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu. Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi Yüksek lisansı yaptı. Lisans öğrenim gördüğü sırada çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü faaliyetler gerçekleştirmeye başladı. 2007 yılında aldığı eğitmen eğitimiyle gönüllü faaliyetlerine akran eğitmenliğini yapmaya başladı. 2007-2009 yılları arasında özel bir şirkette Kalite Sistem Sorumlusu olarak çalışırken mühendisliği sevmediğini fark edip sivil alanda gönüllü/profesyonel olarak çalışmalara başladı. 2009-2010 yıllarında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Gönüllü Programı’nda Saha Koordinatörü olarak çalıştı. 2011-2014 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Biriminde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezinde Proje Koordinatörü olarak çalıştı. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesinde Medya Ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisansı yapan Kenan Dursun, tezini Sivil Toplum Kuruluşlarının Medya ve Teknoloji kullanımı üzerine yazmaktadır.Ayrıca Kenan Ocak 2015 - Temmuz 2015 tarihleri arasında Ortak Gelecek için Diyalog Derneği'nde Genel Koordinatör olarak, 2014 2016 yılları arasında Things Projesi Koordinasyon ekibin de iletişim uzmanı olarak çalışmıştır.Şu an Sivil Toplum Kuruluşları ve AB Projelerine iletişim danışmanlığı yapmaktadır. 2017 yılından beri aynı zamanda Bilgi Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.
Bu yazı ölmeden önce görülmesi gereken şehirler, isveç, isveçmi istanbul mu?, isveçte yaşam içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

3 Responses to İsveç Rüyası

 1. ercan iscan dedi ki:

  Kenanım tabi ben hiç isveç'te buşunmadım ama, her şeyde seninle aynı fikirdeyim….
  ama yapacak pek bir şey yok gibi veya varda baya bi zor gibi…
  Birde yazıyı ikinciye okumama ! bence gerçek günlüğe daha çok yaklaşıyor 🙂
  selamlar….

 2. Benay Gavazoğlu dedi ki:

  Ted demek…

  Kenancım geçmişinden kaçmak iyi bir şey değil. Arada dön, sorgula sonra yine bugünü yaşa. Ama geçmiş olmamış gibi de davranma sakın.

  Böyle yaptığın için böyle yazmadım. Geçmişine bakmamaya uzun süre direnmiş ve bunun acısını sonradan epey çekmiş biri olarak yazdım.

 3. Anonymous dedi ki:

  Daha yeni gördüm bloğunu, hergün yeni birşeyler yapıp, şehir şehir hatta arada ülke ülke gezip, hergün yeni insanlarla tanışıp, eğlencenin dibine vurup arada blogunda yazılar yazıp ertesi gün tekrar aynı enerjiyle hayatına devam edebilmene accayip imreniyorum… geçmişte yaşadığın herandan ders çıkar ama pişmanlık duyma sakın, pişmanlık duygusu insanı aşağı çeker enerjisini alır, onun yerine S*ktir et (John C. Parkin'in kitabının adı yoksa bilirsin küfretmem hiç :P) deyip devam et 🙂 bidost (nurgül)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s