Türkiyenin En İyi Gruplarından Biri Mor Ve Ötesi

Türkiyenin gelmiş geçmiş gruplarını aslında saymakla bitmez.İyi müzik yapan bir sürü grup vardı ve halen var Türkiye de.Hatta saymaya kalksak benim bile hiç duymadığım ama dinlediğimde hayran olucağım bir dolu grup çıkabilir.Popüler olmayan ama harika işler yapan gruplar var.

Mor ve Ötesini duymayan varmı acaba?1995 yılından beri müzik piyasasındalar ve de harika müzik yapıyorlar.Sanırım 2 kez canlı izleme şansım oldu onları.İkisi de süperdi.2008 de Türkiyeyi Eurovisionda da temsil ettiler.7. oldular ama güzel şarkıydı.Zaten kim takar ki Eurovisionu?
Grubun resmi internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu arada bu yazıyı Maltada bir kafede yazıyorum ve şu an Coldplay çalıyor buda demek oluyor ki bir dahaki yazım Coldplay hakkında.Bir ara Coldplay Türkiyeye geliyor diye bir söylenti vardı.gelse ne güzel olur aslında.

Mor ve Ötesi benim hayatımda çok önemli bir yere sahip Çünkü lisede okurken öğle arasında o zamanların en meşhur müzik dinleme aracı olan Walkmanden müzik dinliyorduk.Ve lisede unutamadığım anlardan biri hayatımda çöküşte olduğum bir anda kulağıma gelen “Daha Mutlu Olamam” şarkısı.

Güne kahveyle başladım
Ağzım kuru zihnim açık
Beyaz camda görüntüler
Hepsi o kadar dürüst ki

Hayatımdan çok memnunum
Aşk bitti aşk aptallıktı
Bir de sigarayı bıraksam
Kimse tutamaz beni artık

Küçük şeyler sevindirir ruhumu
Hayal bile edemezdim ben bunu

Daha mutlu olamam 
………..


Aslında sizlere buradan bu şarkının ve bir çok Mor ve Ötesi şarkısının dinlemek için linkleri vermek isterdim ama buradaki şartlar dolayısıyla zor.Ama harika klipleride vardır.
Benim en sevdiğim 5 Mor Ve Ötesi şarkısı şunlar.Dinlemenizi tavsiye ederim.
1-Daha Mutlu Olamam
2-Gül kedine
3-Bazen
4-Bir Derdim var
5-Küçük Sevgilim


Daha saymakla bitmez aslında.

Reklamlar

About kenanndursun

1984 Düzce doğumlu olan Kenan Dursun, 2007 yılında Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu. Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi Yüksek lisansı yaptı. Lisans öğrenim gördüğü sırada çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü faaliyetler gerçekleştirmeye başladı. 2007 yılında aldığı eğitmen eğitimiyle gönüllü faaliyetlerine akran eğitmenliğini yapmaya başladı. 2007-2009 yılları arasında özel bir şirkette Kalite Sistem Sorumlusu olarak çalışırken mühendisliği sevmediğini fark edip sivil alanda gönüllü/profesyonel olarak çalışmalara başladı. 2009-2010 yıllarında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Gönüllü Programı’nda Saha Koordinatörü olarak çalıştı. 2011-2014 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Biriminde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezinde Proje Koordinatörü olarak çalıştı. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesinde Medya Ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisansı yapan Kenan Dursun, tezini Sivil Toplum Kuruluşlarının Medya ve Teknoloji kullanımı üzerine yazmaktadır.Ayrıca Kenan Ocak 2015 - Temmuz 2015 tarihleri arasında Ortak Gelecek için Diyalog Derneği'nde Genel Koordinatör olarak, 2014 2016 yılları arasında Things Projesi Koordinasyon ekibin de iletişim uzmanı olarak çalışmıştır.Şu an Sivil Toplum Kuruluşları ve AB Projelerine iletişim danışmanlığı yapmaktadır. 2017 yılından beri aynı zamanda Bilgi Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.
Bu yazı coldplay, Daha mutlu olamam, en çok dinlenilen, en iyi türkçe rock grubu, gül kendine, küçük sevgilim, malta, Mor ve Ötesi, Rock, rock grubu içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s