21 Dakikada Biten Manu Chao Biletleri

Manu Chao geliyor dediler heyecanlandık.Reggae, ska, hip hop ve rock tarzı müzik yapan eğlenceli grup 18 ve 19 Nisan’da Babylon’da olacak.Biletleri satışa çıkalı 21 dakika olmuştu ki biti.

Bazıları kim ki o dedi?
Manu Chao ,tam adı Jose-Manuel Thomas Arthur Chao olan İspanyol kökenli Fransız müzisyen, şarkılarını Fransızca, İspanyolca, Arapça, Portekizce, İngilizce ve Volof dilinde söylüyor.

Aslında çok da bizden gibi bir yandan da.Mmesela Fransa’nın Bayonne kentindeki konserinde “Sulu kule Susmayacak” yazılı tişört giyerek kentsel yenileme projesiyle evleri yıkılan Romanlara da destek olmuş.Türkiye de kaç sanatçı böle bir şey yaptı? Ya da kaçımız sulu kuleye destek olduk?
Ayrıca Konserlerinde Galatasaray forması giymesiyle biliniyormuş. En son bundan tam 9 sene önce One Love Festivali’ne gelmiş.Ben orada da dinleyememiştim.Babylonda da dinleyemicem çünkü o sıralarda Maltada olucam.Bu arada yakında one love festivalinde programı açıklanacak.Rocken coke da bomba gibi geliyormuş öle duyuluyor.Bu sene purple Concert le Pozitif müzik baya yarışacak gibi.İki tarafta da harika konserler festivaller var.Pozitif efes pilsen one love ve bu sene hezarfen havalanında olucak olan rocken coke da iddialı.Purple Concert da bin yıldır açıklamadığı sonisphere ve Bon Jovinin geldiği tek günlük bir rock festivali yapıyor .Ayrıca iki şirkette tek günlük bir sürü ismi getirecek söylentileri dolaşıyor sürekli.

Manu Chao nun en çok dinlenilen 3 şarkısı dinlemeye ne dersiniz?

1-Manu Chao – Me gustas tu 

2-Manu Chao – Desaparecido 

3-Manu Chao – Welcome To Tijuana

Reklamlar

About kenanndursun

1984 Düzce doğumlu olan Kenan 2007 yılında Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu. Beykent Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi Yüksek lisansı yaptı. 2007 yılında aldığı eğitmen eğitimiyle gönüllü faaliyetlerine akran eğitmenliği yaparak başladı.2007 - 2009 yılları arasında özel bir şirkette Kalite Sistem Sorumlusu olarak çalışırken mühendisliği sevmediğini fark edip sivil alanda gönüllü/profesyonel olarak çalışmalara başladı. 2009 - 2010 yıllarında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Gönüllü Programı’nda Saha Asistanı olarak çalıştı. 2011 yılı itibariyle İstanbul Bilgi Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Birimi’nde Proje Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Bir süre festival ve müzik organizasyonlarından part-time çalışan Kenan boş zamanlarında konser ve festivallere gitmeyi seviyor.Gününün büyük kısmını sosyal medya ve gençlik üzerine okumalarla ve de müzik dinlemekle geçiriyor.
Bu yazı Babylon, biletix, Bon Jovi, efes pilsen one love, galatasaray, manu chao, manu chao bileti, one love festival, pozitif müzik, purple concert, Rocken Coke, sonisphere, Sulukule içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

One Response to 21 Dakikada Biten Manu Chao Biletleri

  1. laden dedi ki:

    kenan abi sen hep yaz… ben de hep takip edeyim 🙂 iyi hatırlattın yine… ben gidip az manu chao dinleyeyim 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s