21 Dakikada Biten Manu Chao Biletleri

Manu Chao geliyor dediler heyecanlandık.Reggae, ska, hip hop ve rock tarzı müzik yapan eğlenceli grup 18 ve 19 Nisan’da Babylon’da olacak.Biletleri satışa çıkalı 21 dakika olmuştu ki biti.

Bazıları kim ki o dedi?
Manu Chao ,tam adı Jose-Manuel Thomas Arthur Chao olan İspanyol kökenli Fransız müzisyen, şarkılarını Fransızca, İspanyolca, Arapça, Portekizce, İngilizce ve Volof dilinde söylüyor.

Aslında çok da bizden gibi bir yandan da.Mmesela Fransa’nın Bayonne kentindeki konserinde “Sulu kule Susmayacak” yazılı tişört giyerek kentsel yenileme projesiyle evleri yıkılan Romanlara da destek olmuş.Türkiye de kaç sanatçı böle bir şey yaptı? Ya da kaçımız sulu kuleye destek olduk?
Ayrıca Konserlerinde Galatasaray forması giymesiyle biliniyormuş. En son bundan tam 9 sene önce One Love Festivali’ne gelmiş.Ben orada da dinleyememiştim.Babylonda da dinleyemicem çünkü o sıralarda Maltada olucam.Bu arada yakında one love festivalinde programı açıklanacak.Rocken coke da bomba gibi geliyormuş öle duyuluyor.Bu sene purple Concert le Pozitif müzik baya yarışacak gibi.İki tarafta da harika konserler festivaller var.Pozitif efes pilsen one love ve bu sene hezarfen havalanında olucak olan rocken coke da iddialı.Purple Concert da bin yıldır açıklamadığı sonisphere ve Bon Jovinin geldiği tek günlük bir rock festivali yapıyor .Ayrıca iki şirkette tek günlük bir sürü ismi getirecek söylentileri dolaşıyor sürekli.

Manu Chao nun en çok dinlenilen 3 şarkısı dinlemeye ne dersiniz?

1-Manu Chao – Me gustas tu 

2-Manu Chao – Desaparecido 

3-Manu Chao – Welcome To Tijuana

Reklamlar

About kenanndursun

1984 Düzce doğumlu olan Kenan Dursun, 2007 yılında Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu. Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi Yüksek lisansı yaptı. Lisans öğrenim gördüğü sırada çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü faaliyetler gerçekleştirmeye başladı. 2007 yılında aldığı eğitmen eğitimiyle gönüllü faaliyetlerine akran eğitmenliğini yapmaya başladı. 2007-2009 yılları arasında özel bir şirkette Kalite Sistem Sorumlusu olarak çalışırken mühendisliği sevmediğini fark edip sivil alanda gönüllü/profesyonel olarak çalışmalara başladı. 2009-2010 yıllarında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Gönüllü Programı’nda Saha Koordinatörü olarak çalıştı. 2011-2014 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Biriminde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezinde Proje Koordinatörü olarak çalıştı. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesinde Medya Ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisansı yapan Kenan Dursun, tezini Sivil Toplum Kuruluşlarının Medya ve Teknoloji kullanımı üzerine yazmaktadır.Ayrıca Kenan Ocak 2015 - Temmuz 2015 tarihleri arasında Ortak Gelecek için Diyalog Derneği'nde Genel Koordinatör olarak, 2014 2016 yılları arasında Things Projesi Koordinasyon ekibin de iletişim uzmanı olarak çalışmıştır.Şu an Sivil Toplum Kuruluşları ve AB Projelerine iletişim danışmanlığı yapmaktadır. 2017 yılından beri aynı zamanda Bilgi Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.
Bu yazı Babylon, biletix, Bon Jovi, efes pilsen one love, galatasaray, manu chao, manu chao bileti, one love festival, pozitif müzik, purple concert, Rocken Coke, sonisphere, Sulukule içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

One Response to 21 Dakikada Biten Manu Chao Biletleri

  1. laden dedi ki:

    kenan abi sen hep yaz… ben de hep takip edeyim 🙂 iyi hatırlattın yine… ben gidip az manu chao dinleyeyim 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s