Jamiroquai-Brezilyanın Balta Girmemiş Ormanlarından Çıkan Super Grup

Havalar bir türlü İstanbul da ısınmadı.Çalışıp ta hafta sonu gezme hayalleri kuranlar için hayal kırıklığı vardı bu hafta sonu İstanbul da.Soğuk ve yağmurlu bir hava.
Ama yavaş yavaş yazın o güneşli günleri hayal etmeye başladık.Halen 24 yaş altı insanlar bir takım ortamlara konserlere giremicekte olsa yazın enerjisi hissetmemizi sağlayan konserler açıklanıyor birer birer.
Bu içki yasası yüzüne sanırım Rocken Coke ve Sonisphere gibi konserlerin ayrıntıları bir türlü açıklanmadı ama olsun Brezilyanın Balta Girmemiş Ormanlarından Çıkan Süper Grup Jamiroquai konseri ayrıntıları belli oldu. 

26 Haziran 2011 de Dünyanın en iyi konser mekanlarından biri olan Kuruçeşme Arenada.Biletler daha satışa çıkmadı ama çok yakında çıkacak.
Peki kimdir Jamiroquai?
Ekşi sözlükten bir alıntı “benim jamiroquai sevmediğim bir dönem vardı. sanırım orta sondaydım. o dönemde uzaylıların beynimi ödünç alıp incelediğini düşünüyorum.geri getirdiler sağ olsun.” 

İlginç bir grup. 
Jamiroquai 1992 yılında grubun beyni Jason Kay tarafından Londra’da kuruldu. 30 Aralık 1969’da doğan sanatçı, henüz 15 yaşında evden kaçmış ve işlemediği bir suç yüzünden tutuklanmıştı. Evine geri döndükten sonra hayatına dair çizeceği yeni yolun müzik olmasına karar verdi ve elinde müzikal anlamda bir materyal olmasa da gelecekte hayata geçireceği projesinin adının ne olacağına da karar vermişti;  Amerikan yerli kabilelerinden birinin adı olan Iroquois ile, bir müzik terimi olan Jam’in birleşimiyle oluşturduğu Jamiroqua. 


Ölmeden önce dinlenilmesi gereken gruplardan.Daha önce 2003 te İstanbul a gelmişti.O zamanlar İstanbul da olmadığım için gidememiştim ama bu sefer kaçımıcamr.Aslında en çok Mustafa sayesinde sevdim ben bu grubu.Mustafa şu an askerde ama eminim duyunca çok sevinecek oda.Muhtemelen de onla gideriz konsere.
En popüler şarkıları Virtual Insanity, Cosmic Girl, Deeper Underground, When You Gonna Learn, Canned Heat, Space Cowboy, Dynamite.
Jamiroquai hakkında ayrıntılı bilgilere,videolara buradan ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

About kenanndursun

1984 Düzce doğumlu olan Kenan 2007 yılında Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu. Beykent Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi Yüksek lisansı yaptı. 2007 yılında aldığı eğitmen eğitimiyle gönüllü faaliyetlerine akran eğitmenliği yaparak başladı.2007 - 2009 yılları arasında özel bir şirkette Kalite Sistem Sorumlusu olarak çalışırken mühendisliği sevmediğini fark edip sivil alanda gönüllü/profesyonel olarak çalışmalara başladı. 2009 - 2010 yıllarında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Gönüllü Programı’nda Saha Asistanı olarak çalıştı. 2011 yılı itibariyle İstanbul Bilgi Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Birimi’nde Proje Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Bir süre festival ve müzik organizasyonlarından part-time çalışan Kenan boş zamanlarında konser ve festivallere gitmeyi seviyor.Gününün büyük kısmını sosyal medya ve gençlik üzerine okumalarla ve de müzik dinlemekle geçiriyor.
Bu yazı Ölmeden önce dinlenilmesi gereken gruplar, Canned Heat, Cosmic Girl, Deeper Underground, Dynamite., Jamiroquai, Jason Kay, Peki kimdir Jamiroquai, Space Cowboy, Virtual Insanity, When You Gonna Learn içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s