Türkiye de yaşamaya çalışmak

Ne ülke ama dimi Türkiye günlerdir blogumuza erişemiyoruz abi.Hali özün şu iletisi beni çok güldürmüştü 

mahkeme bloguma girmeyi engellemiş. Kocaaaa türk yargı sisteminin beni kaale alip isi gucu bırakıp benim nacizane zavalli bloguma zaman ayirmalari ne kadar naif. Kendimi bi hoş hissettim..


İnsanları evlerinden atıyoruz şehrin dışında Toki nin yaptığı sürekli sorunların çıktığı  sitelere yerleştiriyoruz sonra bunada “kentsel dönüşüm ” diyoruz  

Sadece son zamanlarda konuştuğumuz  2 örnek.
 Sulu kule kentsel dönüşüm projesi
Ayazma kentsel dönüşüm projesi

Bu video biraz olsun ordaki insanların ne hissettiğini anlamınıza yardım eder sanıyorum.

Ayazma ayazda kalmasın


Bir okuyun inceleyin derim biz evlerimizde sıcak sıcak otururken dışarıda neler oluyor.İnsanların barınma hakları nasıl ellerinden alınıyor nasıl rant kapısına dönüştürülüyor diye.Toki birgün sizinde mahallenize gelip ben burayı beğenmedim daha iyisini yapıcam(kafasına göre) buradan çık yada çıkma(evin içindeyken de yıkabilir) diyebilir.Bizleri medeni yapmak için neler deniyorlar:)

Hadi kentsel dönüşümden birazcık kafamızı kaldırsak son zamanlarda neler oluyor desek.Daha 1-2 hafta önce Dünyanın ilk çocuk hakları kongresi yapmaya kalkıyoruz butun kongre bayunca çocukları konuşturmuyoruz sonra başbakanın konuşması sırasında çocuklar tepki gösterdi diye göz altına alıyor.yaşasın ileri demokrasi. 

Hadi bunuda geçtik”HES’LERE NEDEN KARŞI ÇIKILIYOR, ANLAMIYORUM” diyen bir Çevre ve Orman Bakanımız var.Sularımız boşa gitmesin diye satılıyor kurutuluyor çevre darmadağın ediliyor Milli Park, Tabiat Parkı, SİT ve Korunan Alanlar Şirketlerin Talanına Açılıyor!
Yaşasın artık enerji ihtiyacımız yok.hes lerle ilgili çok doluyum aslında anlatsam burada bitmez sölüceklerim
bence en iyisi mücadele edenlerin ağzından şunu dinlemek. 

Birde anadolunun isyanını anlatan çok güzel bir belgesel.”Bir avuç cesur insan” bu belgeselide bir yerlerde görürseniz izleyin mutlaka.

Reklamlar

About kenanndursun

1984 Düzce doğumlu olan Kenan Dursun, 2007 yılında Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu. Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi Yüksek lisansı yaptı. Lisans öğrenim gördüğü sırada çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü faaliyetler gerçekleştirmeye başladı. 2007 yılında aldığı eğitmen eğitimiyle gönüllü faaliyetlerine akran eğitmenliğini yapmaya başladı. 2007-2009 yılları arasında özel bir şirkette Kalite Sistem Sorumlusu olarak çalışırken mühendisliği sevmediğini fark edip sivil alanda gönüllü/profesyonel olarak çalışmalara başladı. 2009-2010 yıllarında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Gönüllü Programı’nda Saha Koordinatörü olarak çalıştı. 2011-2014 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Biriminde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezinde Proje Koordinatörü olarak çalıştı. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesinde Medya Ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisansı yapan Kenan Dursun, tezini Sivil Toplum Kuruluşlarının Medya ve Teknoloji kullanımı üzerine yazmaktadır.Ayrıca Kenan Ocak 2015 - Temmuz 2015 tarihleri arasında Ortak Gelecek için Diyalog Derneği'nde Genel Koordinatör olarak, 2014 2016 yılları arasında Things Projesi Koordinasyon ekibin de iletişim uzmanı olarak çalışmıştır.Şu an Sivil Toplum Kuruluşları ve AB Projelerine iletişim danışmanlığı yapmaktadır. 2017 yılından beri aynı zamanda Bilgi Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.
Bu yazı anadolunun isyanıi, ayazma, Çocuk hakları kongresi, bir avuç cesur insan, Blog, gözaltı, Kentsel dönüşüm, sit, Sulukule, Toki içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s