Haftasonu Türkçe mi dinlesek?

Hafta sonu geldi hoş geldi.

İstanbul da hava güneşli gözüküyor.Isınsın artık çok soğuktu bu hafta.Sanırım hasta olmak üzereyim.
            Hafta sonu ben eğitimdeyim geçen haftada olduğu gibi.Bugün oturdum dinlemekten çok zevk aldığım Türkçe rock şarkıları tekrar dinledim.Eski zamanlara geri döndüm.Sanırım lise zamanıma kadar gidebildim.Öncesini çok hatırlayamıyorum.Her şarkıyı nerede nasıl kiminle dinledim ilk defa hatırlıyorum genelde:)Ve şarkılarla aslında hayatım anlamlaşıyor.Şarkılarla insanları da hatırlayabiliyorum bu sayede.

Sizler için birkaç tane Türkçe rock şarkı seçtim.Evde miskinlenirken dinlersiniz keyiflenirsiniz diye.ben çok nostalji yaşadım çok mutlu oldum.Seçmekte zorlandım çünkü aşağıdaki grupların bir sürü harika şarkısı var ama ben seçmeye çalıştım. 

 Seç seç bitmez daha neler var neler.Eskiden şarkılar dahamı güzeldi acaba?
Neden daha önce doğmadık ki neden 80 lerde yaşamadık doğduk:) 
Diye düşünüyorum ben her seferinde.
Herkese iyi hafta sonları.İstanbulda bu hafta yapıcak yine bir dolu şey var.Ama ben kadıköy akşamlarında takılıcam bu haftasonu.Favori mekanımız isis de olucam.Ama değişken mekanlarda olucak abikide.Bu taraflara gelen olursa haber etsin.

Reklamlar

About kenanndursun

1984 Düzce doğumlu olan Kenan 2007 yılında Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu. Beykent Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi Yüksek lisansı yaptı. 2007 yılında aldığı eğitmen eğitimiyle gönüllü faaliyetlerine akran eğitmenliği yaparak başladı.2007 - 2009 yılları arasında özel bir şirkette Kalite Sistem Sorumlusu olarak çalışırken mühendisliği sevmediğini fark edip sivil alanda gönüllü/profesyonel olarak çalışmalara başladı. 2009 - 2010 yıllarında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Gönüllü Programı’nda Saha Asistanı olarak çalıştı. 2011 yılı itibariyle İstanbul Bilgi Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Birimi’nde Proje Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Bir süre festival ve müzik organizasyonlarından part-time çalışan Kenan boş zamanlarında konser ve festivallere gitmeyi seviyor.Gününün büyük kısmını sosyal medya ve gençlik üzerine okumalarla ve de müzik dinlemekle geçiriyor.
Bu yazı 80 ler, Bulutsuzluk Özlemi, Demir Demirkan, Duman, kesmeseker, KRAMP, Kurban, Mor ve Ötesi, Replikas, Türkçe rock, Teoman içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s