only unhappy people don’t like dance


Müzik ve dans vazgeçemediğim şeyler arasında.Müzik hayatımın her anında var.Evde, yolda kimi zaman uykuya dalarken bile.Müzik dinlerken kendimden geçiyorum bazen.O şarkıdan o şarkıya o klipten o klibe.İnternetteki vaktimin %70 i youtube ta groovesharkda radyo eksen dinlemekle geçiyor.

Peki neden müzik bu kadar önemli?

Biraz ekşi sözlükten alıntılar yapalım 

hayatı “vakit geçirme” tarzı yaşamdan “yaşama”ya götürebilen en güzel şey.

insanın ruhuna gercek anlamda yeni bır ruh katan,doyumsuz zevk.

“music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.”

nietzscheye gore müzik; doğayı tek taklit etmeyen, butun sanatların en farklısı, en yaratıcısıdır.

eğer tanrıyla konuşma imkanı olsaydı bu ancak müzikle mumkun olabilirdi.

müzik sayesinde aşklarının daha uzak , duygulu ve sıkıntısız olduğunu gorup ısıtırız.müzik bizler icin olağanüstü durumları seyredebilmek ve bakis acisini bir tur yabancılaşma ve ic rahatlığı ile yaşamanın tek aracıdır.her asik olan kimse müzik dinleyince şunları düşünür.:benden bahsediyor , benim yerime konuşuyor , her şeyi biliyor.

Gibi gibi harika şeyler yazmış insanlar. Müzik bir yaşam tarzı ve danslada birleşince böle harika görüntüler çıkıyor karşımıza. 

Dans etmek insanın mutluluğunun dışa yansıması bence.
İnsan dans ediyorsa mutludur.Ben dans etmeyi çok severim aslında mutlu olayı çok istiyorum diyebilirim bellkide birbiriyle bağlantılı olarak.Müzikle ilgili bir filmde hatun “only unhappy people don’t like dance” diyor ve o zamandan beri bende ona katılıyorum.

Müzik dinliyorum
dans ediyorum
ve en çok bunu birine aşık olunca yapıyorum onu fark ediyorum…


Reklamlar

About kenanndursun

1984 Düzce doğumlu olan Kenan 2007 yılında Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu. Beykent Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi Yüksek lisansı yaptı. 2007 yılında aldığı eğitmen eğitimiyle gönüllü faaliyetlerine akran eğitmenliği yaparak başladı.2007 - 2009 yılları arasında özel bir şirkette Kalite Sistem Sorumlusu olarak çalışırken mühendisliği sevmediğini fark edip sivil alanda gönüllü/profesyonel olarak çalışmalara başladı. 2009 - 2010 yıllarında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Gönüllü Programı’nda Saha Asistanı olarak çalıştı. 2011 yılı itibariyle İstanbul Bilgi Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Birimi’nde Proje Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Bir süre festival ve müzik organizasyonlarından part-time çalışan Kenan boş zamanlarında konser ve festivallere gitmeyi seviyor.Gününün büyük kısmını sosyal medya ve gençlik üzerine okumalarla ve de müzik dinlemekle geçiriyor.
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s